English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
22.02.2018 Perşembe  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
AKS Seminer Dizisi <<< Geri Dön  
 

Akdeniz Üniversitesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Görevlisi Handan Dayı yönetiminde dokuz hafta sürecek “Fotoğrafın Düşünsel Pratikleri” eğitimi 2 Kasım Perşembe’den itibaren Antalya Kültür Sanat eğitim salonlarında gerçekleşecek.

Program kapsamında teori ve pratik uygulamanın yapılacağı, bir seminer dizisi gerçekleşecek. Seminerler süresince fotoğrafın teorik ve pratik uygulamalarına bakılacak ve katılımcıların bireysel ve grup halinde - teorik ve pratik çalışmalar yapması desteklenecek. 

Müfredat:
1. Hafta – Tanışma
Görmek/Bakmak/Farkındalık
Fotoğraf Nedir? Ne Değildir.
Fotoğrafı Düşünmek/ Fotoğrafı Üretmek 
2. Hafta- Fotoğrafa Giriş
Fotoğrafın Küçük Tarihi
Fotoğraf çekmek mi?/ Fotoğraf yapmak mı?
3. Hafta- Belgesel Fotoğrafa Bakış (Doğrudan Fotoğraf)
Belgesel Fotoğrafın Kısa Tarihi
Toplumsal Belgeci Fotoğraf
Foto Röportaj-Foto Hikaye -Görsel Anlatı 
4. Hafta Fotoğrafta Zihin Bellek Çalışmaları
Belgeler /Anı Fotoğrafı
Görsel Kültür- Bellek Çalışmaları
5. Hafta- Kavramsal Fotoğraf I
Özne ve Öteki : Portre /Otoportre
Görsel Transformasyon/Soyutlama
Şehir Hikayeleri/Manzaralar
6. Hafta - Kavramsal Fotoğraf II
Nesne ve İmge İlişkisi 
Still Life Çalışmalar
7. Hafta – Seri Fotoğraftan Videoya 
8. Proje Değerlendirme Toplantısı
9. Proje Değerlendirme Toplantısı

Handan Dayı, 1994 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümünden mezun oldu. Aynı yıllarda Reklam Fotoğrafçısı Gülnur Sözmen’in asistanlığını yürüttü. Bir süre Cumhuriyet Gazetesi Dergisinde serbest foto-muhabir olarak çalıştı. İstanbul’da farklı alanlarda tanıtım ve stüdyo işleri, 1995 yılından 2001yılına kadar Antalya’da Turizm fotoğrafçılığı yaptı. 2002-2003 Eğitim- öğretim yılında Akdeniz Üniversitesi Fotoğraf Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak göreve başladı. 2006 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Fotoğraf Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2007 Yılında Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe Bölümünde Yüksek Lisansa girdi. 2009 Yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Anasanat Dalı’nda Sanatta Yeterlilik yaptı. 2010 Yılında Erasmus Programıyla Hollanda Radboud Universiteit Nijmegen Faculty of Philosophy’de bulundu. 2013 Yılında ilk kişisel sergisi “ZamansızTimeless” sergisini gerçekleştirdi. Ağırlıklı olarak Sanat Fotoğrafı alanında çalışan Dayı, Stüdyo Teknikleri, Deneysel Fotoğraf, Moda fotoğrafı derslerini de yürütmektedir. Halen aynı kurumda görevine devam eden Handan Dayı, ulusal ve uluslar arası sergi, sempozyum, çalıştay, workshop vb. etkinliklere katılmıştır.

 

www.antalyakultursanat.org.tr

 

 

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi