English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
19.10.2017 Perşembe  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
54. Uluslararası Antalya Film Festivali <<< Geri Dön  
 

Türkiye’nin ilk ve en köklü film festivali olan Uluslararası Antalya Film Festivali, Türkiye’de festival kültürüne öncülük eden konumunu daha da ileri taşıyarak yoluna devam ediyor.

Bu yıl 54. kez düzenlenecek olan festival, Türkiye’deki film endüstrisiyle dünya film endüstrisini, bir iletişim ve kültür platformu olma misyonuyla yeniden bir araya getiriyor ve uluslararası alanda daha fazla ses getirmeyi amaçlıyor.

Antalya’yı uluslararası düzeyde “sinema dostu bir şehir” olarak da tanıtmayı hedefleyen festivalin artistik direktörlüğünü, Avrupa’da pek çok festivalin yönetiminde yer alan, uluslararası alanda sayısız başarıya imza atmış film yapımcısı Mike Downey, danışmanlığını ise kültür-sanat girişimcisi ve Saraybosna Film Festivali direktörü Mirsad Purivatra üstleniyor.

Festivalin uluslararası alanda bir marka haline dönüşen en önemli unsurlarından biri olan Antalya Film Forum’un direktörlüğünü ise, üç yıldır olduğu gibi, uluslararası film projelerine imza atan Altın Palmiye ödüllü filmin yapımcısı Zeynep Atakan üstleniyor.

Uluslararası Antalya Film Festivali, tüm yerel ve uluslararası film profesyonelleri için zevkli ve verimli bir atmosfer yaratabilmeyi, bunun yanı sıra Antalya halkı için de eşsiz bir deneyim ortaya koymayı amaçlıyor. Festival, Avrupa’daki en önemli endüstri etkinliklerinden biri haline gelen ve geçtiğimiz 3 yıl içerisinde dünya prömiyerlerini saygın festivallerde yapan pek çok projeye destek olan “ Antalya Film Forum” ile bu yıl daha da büyüyecek ve desteğini arttıracak. 200’e yakın, alanında uzman uluslararası sinema profesyonelini, Türkiye’deki sinema profesyonelleriyle buluşturmak için konuk etmeyi hedefleyen Forum, Türk yapımlarına desteğini her zamanki gibi sürdürüyor.

Uluslararası Antalya Film Festivali ve Antalya şehri, “sinema dostu ve kültürlerin buluştuğu bir coğrafya olarak” geleneksel kortej ve gala gösterimleriyle Türkiye’deki sinema profesyonelleri ve sinemaseverleri yeniden bir araya getirerek eşsiz bir deneyim sunuyor.

Sektörden isimleri ve Antalya halkını beyazperdenin büyüsünde buluşturacak olan etkinlik bu yıl 21-27 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşiyor.

FESTİVAL İÇERİĞİ HAKKINDA:

Uluslararası Yarışma :

Artistik direktörlüğünü Mike Downey’nin üstlendiği yarışmada, dünya sinemasının

ustalarından oluşan bir seçki yer alacak. Bu seçkide olan tüm filmler, aynı zamanda

Türkiye prömiyerini yapacaklar.

Gala Gösterimleri:

Türkiye’den ve dünyadan en ilgi çeken yapımlar yer alacak. Bu yapımların

yönetmenleri ve oyuncuları ile görkemli galalar gerçekleştirilecek.

Çocuk Bölümü:

Bu bölüm, yeni bir izleyici kitlesi oluşturma amacıyla yapılmaktadır. Çocukların

vizyonlarını geliştirmek, sanat ve sinemayla sıkı bağlar kurmalarını sağlamak için

önemli bir fırsat yaratacaktır. Çocuklara özel film gösterimleri düzenlemenin yanı sıra;

atölyeler ve sürpriz konuklarla sohbetler düzenlenecektir.

Retrospektifler:

Türkiye'den ve dünyadan sinemaya damga vurmuş iki ustanın filmlerine yer verilecek

ve bu konuda bir panel düzenlenecektir.

Film ve Yemek:

Bu bölümde, gastronomiyle ilgili seçilen dört film izlendikten sonra, dört ünlü şef bu

filmlerden ilham alarak hazırladıkları tadım menüsünü katılımcılara sunacaklardır.

antalyaff.com

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi